13.07.2024 16:00

kõik sündmused

Kahe näituse avamine – Jordan Vinyardi “CRTL + ALT + REPEAT” ja grupinäitus “Õnnekompost“

Kahe näituse avamine – Jordan Vinyardi “CRTL + ALT + REPEAT” ja grupinäitus “Õnnekompost“

Avamisüritus on Narva Kunstiresidentuuris 13. juulil kell 16:00.

Grupinäitus “Õnnekompost“
Aasa Ruukel, Karolina Peterson, Marc Léger Sauvageot, Pavel Dodatko, Valerija Oja, Lisette Lepik

Sageli võib õnne või rõõmu kujutamine kunstis välja kukkuda labaselt, maitsetult, liigselt dekoratiivselt, pealiskaudselt… KITŠILIKULT. Kitš on laiatarbemaitsele orienteeritud odav kunsti jäljendus. Või kas on ikka nii? Kas peaks nii olema? Kas võiksime jäljendada hoopis kitši, inspireerudes selle esteetikast, häbenemata klišeesid? Või peaksime proovima oma rõõmu edasi kanda peenelt ja nüansirikkalt, maitsekalt ja väljapeetult? Kas on üldse mõistlik klišeesi kõrvale jätta? Kas kitši-esteetikat saab kasutada tõsiseltvõetava kunstivormina, mis suudab edasi kanda inimolemuse komplekssust? Kõigil osalevatel kunstnikel on nendele küsimustele omad vastused, millest moodustub üks suur värviline kompott või hoopiski… kompost, kuhu oleme lagundamiseks visanud kõik oma teemakohased mõtted.

Jordan Vinyard “CRTL + ALT + REPEAT”

CTRL + ALT+ REPEAT näitus koosneb suuremahulistest multimeedia skulptuuridest. Näitusel on kesksel kohal installatsioon nimega “Me, Mulle, Мне”, mis peegeldab piirkondlikku keelelist eripära, ja annad edasi ka humoorikat vaatenurka tehnoloogia mõjust inimesele. Selle kõrval kasutab teine, kineetiline installatsioon sotsiaalmeediat ning mängib keelega, mida jälgija ja influencer kasutavad. Ülejäänud installatsioonid aga kommenteerivad kaasaegseid suhteid kasutades selleks absurdi. CTRL + ALT + REPEAT on satiiriline portree inimestest tehnoloogilistes ühiskondades.

Jordan Vinyardi kineetilised skulptuurid, installatsioonid ja performance’id on satiiriks tehnoloogia mõjudest tänapäeva ühiskonnas. Ta on õppinud Florida ülikoolis ja tema tööd on käinud Dubaist ja Lõuna-Koreast kuni Art Baselini välja. Praegu ta on USA Oklahoma teaduse ja kunstide ülikooli Visuaalsete ja etenduskunstide dekaan, kunstiprofessor ning vastutab ülikooli meediaprogrammi, sealhulgas kineetika, biokunsti, installatsiooni ja performance’i eest. Ta sotsiaalselt kaasavate kunstiprojekte elluviiva eksperimentaalse ruumi Art Wrecker asutaja ja juht.

www.jordanvinyard.com