Sügisene Eesti filmide programm Narva kunstiresidentuuri kinos Amalie

<strong>Sügisene Eesti filmide programm Narva kunstiresidentuuri kinos Amalie</strong>

2023. aasta sügisel on igal teisel laupäeval kino Amalie kavas eriilmelised Eesti kino paremikku kuuluvad filmid. Seansid toimuvad tasuta ning filmidel on venekeelsed subriitrid. Pop-up kohvikust saab soetada pirukaid ja teed. Üritusi toetab Eesti Kultuurkapital ja Narva Sügispealinna programm.

14. oktoober kl 16 “Seenelkäik” (2012)

Toomas Hussari debüütfilm on õuduskomöödia poliitikust, kes kaotab suuna seenemetsas ja sotsiaalses süsteemis.

28. oktoober kl 18 November” (2017)

Andrus Kivirähki romaani “Rehepapp ehk November” ainetel valminud filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud.

11.november kl 18 “Sügisball” (2007)

Film on inspireeritud Mati Undi samanimelisest romaanist ja räägib kuuest üksteisega riivamisi kokku puutuvast magalaelanikust, keda kõiki ühendab üksindustunne.

25. november kl 18 “Kapten Volkonogovi põgenemine” (2021)

Vene-Eesti-Pratsuse ühistööna valminud filmi sündmused toimuvad 1938. aasta Venemaal, kus on käimas on massiline poliitiline represseerimise ajastu.

9. detsember kl 18 “Püha Tõnu kiusamine” (2009)

Film mehest, kes oma rännakul puhtama südametunnistuse suunas kohtab tänapäeva Eestist tuttavaid tüpaaže, et tasapisi kaotada oma töö, perekond ning lõpuks ka reaalsus.

23. detsember kl 12 “Eia jõulud Tondikakul” (2018)

Kogupere seiklusfilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu.