Narva lastekirjanduse residentuuri tulevad kirjanik Veronika Kivisilla ja illustraator Greta Alice Liekyte

Narva lastekirjanduse residentuuri tulevad kirjanik Veronika Kivisilla ja illustraator Greta Alice Liekyte

Suve keskel avasid Narva kunstiresidentuur NART ja Eesti Lastekirjanduse Keskus (ELK) konkursi Narva lastekirjanduse residentuurile ja stipendiumile. Tähtajaks saabus 37 taotlust, millest 13 olid loometandemid. Avaldusi tuli nii Eestist kui ka mujalt, näiteks Montenegrost ja Saksamaalt.

Konkursi žüriis olid Triin Soone (Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor), Anne Pikkov (illustraator, Narva kunstiresidentuuri juhatuse liige), Katrin Reinmaa (kirjastus Päike ja Pilv) ning Johanna Rannula (Narva Kunstiresidentuuri juhataja). Kõik nad nõustusid, et häid taotlusi oli palju ning oli, kelle vahel valida. Konkursil osales paljud professionaalseid kirjanikke ja illustraatoreid. Välja valiti kaks stipendiaati – üks kirjanik ja üks illustraator, kellest kumbki saab 2000 eurot ning võimaluse veeta kuu aega Narva kunstiresidentuuris.

Greta Alice Liekyte on raamatukogude statistika kohaselt kõige populaarsem lasteraamatute illustraator Leedus. Ta on aktiivne koomiksikunstnik ning teeb palju töötubasid nii väikestele kui suurtele erinevates kohtades üle maailma. Ka Narvas on tal plaanis korraldada töötubasid ja kohtumisi kohalike inimestega, et korjata materjali oma sõnadeta koomiksi- või pildiraamatu jaoks. Raamatu teemaks on sillad – mis on sild, mida see tähendab narvakate jaoks, mida sild ühendab jne.

Veronika Kivisilla on kahe kirjandusõpiku autor, kes on avaldanud artikleid, arvustusi, luulet, lühiproosat ja muud. Kivisilla kirjeldas soovi tulla residentuuri nii: „Olen kiire kohaneja, sisseelaja, lugudesse sattuja, vaimustuja, kiinduja. Rahutu hingena usungi, et parimad lood sünnivad argikeskkonnast välja astudes ja uusi paiku avastades ning kodustades.” Veronika Kivisillal on plaanis kirja panna esimese vabariigi ajal Narvas tegutsenud legendaarse loomaarsti Hjalmar Lingi lugu. Tegu on Kivisilla hea sõbranna sugulasega: „Sõbranna eakas vanaema on mulle oma onust Hjalmarist kõiksugust põnevat pajatanud. Tunnen, et sooviksin toonase Narva koos inimeste, loomade, laste ja onu Hjalmari ägeda Fordiga ellu äratada ja selle kõrvale luua loo praeguse Narva inimestest, loomadest, lastest”.

Kaks loomeinimest tulevad Narva kunstiresidentuuri resideeruma selle aasta oktoobrikuus, et koguda loomeindu ja töötada plaani võetud loometöö kallal. Liekyte sõnadeta koomiksiraamatu makett ja Kivisilla käsikiri saavad valmis arvatavasti 2024. aasta kevadel.

Stipendiumiprojekti toetab Kultuuriministeerium.
Vaata rohkem infot Narva kunstiresidentuuri kohta siit: www.nart.ee.

Lisainfo:
Johanna Rannula
Narva kunstiresidentuur
5917 7796

Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse keskus
5919 0363