11.02 - 28.05.2023

kõik näitused

Näitus “Tuleviku kujutelm mineviku varjuga”

<strong>Näitus “Tuleviku kujutelm mineviku varjuga”</strong>

11.02-28.05.2023

Avamisüritus on 11.02 kell 16:00

Narva kunstiresidentuur, Joala 18, Narva

Näitus on avatud külastajatele:
N, R 15.00-19.00,
L 13:00-21:00 ja P 13.00-19.00

Pilet 1€.

Narva Kunstiresidentuuris avatakse 11. veebruaril kell 16.00 kaasaegset kunsti ja käsitööd ühildav rahvusvaheline grupinäitus “Tuleviku kujutelm mineviku varjuga”, kus on esindatud kuue riigi kunstnikud. Näitus jääb avatuks kuni 30. aprillini. 

“Tuleviku kujutelm mineviku varjuga” asetab vaataja tänapäevase maailma ning traditsioonide ristpunkti. Käsitöö ja kunst on paigutatud ühele võrdsele tasandile, kus puudub kunsti domineeriv väärtustamine käsitöö üle. Publikul pakutakse võimalust mõtiskleda, milline on olnud vanemate kunstivormide ja lugude roll kaasaegse kultuuri kujunemisel.  

Näitus kutsub kaasa teekonnale, kus käsitöö ja kunsti piirid muutuvad läänemaailma kontekstis vähehaaval häguseks, kui ka uurima traditsiooniliste loomevormide ja -tehnikate segunemist nüüdisaegse kunstiga. Näitusel osalevad kunstnikud Lätist, Ukrainast, Belgiast, Suurbritanniast, Itaaliast ja Eestist, täpsemalt Narvast. Nende tööd loovad publiku jaoks koha, kus kaasaegse kunsti kontekstis saab käsitöö eri vorme uuesti tõlgendada. Värviliste mustrite, kootud teoste, niplispitsi ning tekstiili- ja heli-installatsioonide abil antakse järgmisele põlvkonnale edasi mineviku pärimused. Samas loovad kuraator ja kunstnikud tervikliku loo käsitöö kaasamisest ja olulisusest kaasaegse kunsti väljal ning selle oskusest tõmmata endasse ajastu kultuurilist vaimu ja muutuda vastavalt ümbritsevale keskkonnale säilitades oma traditsioonilist tuuma.  

Kunstnikud: Olga Kublitskaja (Eesti), Vineta Gailite (Läti), Charlotte Biszewski (Suurbritannia, Eesti), Sasha Zaitseva (Ukraina, Prantsusmaa), Laura De Jaeger (Belgia, Eesti), Passepartout Duo (Itaalia, USA)

Kuraator: Milena Appajeva

Graafiline disainer: Daria Medvedeva

Toetajad: Eesti Kultuurikapital, Eesti Kunstiakadeemia, PERI

Näituse meeskond tänab:

Johannes Luik, Edith Karlson, Luth Lea Roose, Juan Pablo Plazas, Patrick De Jaeger, Nienke Fransen, Anita Kodanik, Andri Savet.