Vineta Gailite | Kreenholm Plants

19.07 – 31.07.2021

Vineta Gailite on disainer, kes on pärit Daugavpilsist, Lätist ning elab Manchesteris ning oma vanavanemate talus Lätis. Tal on magistrikraad Manchester School of Art  illustratsioonis ning kogukondlikus koosloomelises kunstis ning veab töötubasid ning loomingulisi tunde alates 2004. Ta on töötanud professionalse õmblejana, tehes veekindlaid katteid jurtadele, luues terveid jurtalaagreid ning tehes eratellimusi. Praegu töötab ta tekstiilikunstnikuna.

Ta on iseõppinud permakultuuri tundja – kodus disainis, teoorias ja praktikas ning on loonud Manchesteris väikese permakultuurihuviliste grupi, et õpetada regeneratiivset põllundust ja kirjutab iganädalaselt loenguid sellest, kuidas suuremahulist permakultuuripõllundust väikestesse linnakeskkonna aedadesse kohandada. Ühtlasi jagab ta oma teadmisi permakultuuridisainist laiemalt, keskendudes selle toomisele praktilisse igapäevaellu.

Narvas viibides ehitab Vineta aeda hõlpsasti liigutatava, mitmel viisil kasutatava ja kokkuklapitava geokupli – varjualuseks, saunaks, kasvuhooneks või ronivate taimede toestuseks. Ta kasutab selleks komposteeritavaid, enamjaolt kohalikke materjale.

Samuti jagab ta oma teadmisi ja oskusi avatud töötoas, kus saab õppida kiiresti kasvavatest kättesaadavatest materjalidest kuplikujulise, iseennast toestava varjualuse ehitamise põhitõdesid.

Vineta Gailite | Kreenholm Plants

Vineta Gailite | Kreenholm Plants

/ LV

lingid:

vinetagailite.com