06.07 - 25.08.2024

all exhibitions

Exhibition of artists’ films curated by Kulla Laas

Exhibition of artists’ films curated by Kulla Laas

6.07– 25.08.24

Note: This is preliminary information. The exact dates, information and translations of the exhibition will be published soon.

Kunstnikufilmil põhineva rahvusvahelise näituseprojekt on Kulla Laasi jaoks viimaste laadsete kuraatoriprojektide edasiarenguks – “Lähedusmeetmed” EKKMis, “Tasakaaluviivitus” Kogo galeriis ja “Katse ja eksitus” Tramway kunstikeskuses Glasgows. Näitus käsitleb laiendatud kino (expanded cinema) meediumis loodud kunstnike praktikat, uurib kunstnikufilmi näitamise võimalusi ning teoste skulpturaalset kohalolu ja ruumiloomelist kvaliteeti näituse formaadis. Seniste projektide eesmärk on tuua tähelepanu kunstnikufilmile kui sageli valdkondade vahele jääva, kuid kunstnike töös eripäraseid võimalusi loova meediumile ning luua platvorm Eesti ja rahvusvaheliste autoritele dialoogiks, kogemuste vahetamiseks ja eeskujude leidmiseks kohaliku kunstivälja arengusuundade jaoks.

Kuraator: Kulla Laas

Kunstnikud: (nimekiri on esialgne ja täienev)
Ingel Vaikla & Gauthier Oushoorn
Piibe Kolka
Rebecca Jane Arthur
Mika Taanila
Katinka Bock

Foto: Kiluanji Kia Henda, Havemos de Voltar (We Shall Return), 2017. Photo: Paul Kuimet. Kulla Laasi kureeritud näitus EKKMis.