Sepideh Ardalani ja Sandra Kosorotova | Taganemisteeta. Kohaloluharjutus

24.04 – 20.06.2021

NARTi 2021 aastanäitusel Taganemisteeta. Kohaloluharjutus osalevad kunstnikud:

SEPIDEH ARDALANI (1982) otsib ja rajab oma liikidevahelises sotsiaalses praktikas kohti, mida uurida ja millega koos tegutseda. Üks selliseid kohti on kasutajate juhitud MASSIA residentuur Eestis, mis on mõeldud kõikide valdkondade loovisikutele ja mõtlejatele, rõhuasetusega algatusvõimel ja institutsionaalsel sõltumatusel. Seal viib ta kokku inimesi, keda huvitavad teistsugused võimalused, kuidas rohkem-kui-inimeste maailmaga suhestuda, ning kes sageli töötavad taimede, loomeuurimuse, teooria ja argipraktikatega.

SANDRA KOSOROTOVA (1984) on kunstnik ja disainer, kes tegutseb Tallinnas. Praegu osaleb ta Narva kunstiresidentuuri lähistel asuva kogukonnaaia eestvedamises. Enamik ta teksti- ja tekstiilipõhiseid teoseid toimivad kunstina ainult näitusesaalis, väljaspool seda on need kantavad riideesemed, aksessuaarid ja ruumitekstiilid. Kosorotova lõpetas Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistriõppe 2016. aastal ning pälvis samal aastal EKA noore tarbekunstniku preemia. Aastatel 2013–2015 osales ta MTÜ Uus Vene Kultuur Eestis (UVKE) juhtimises, mille eesmärk oli kultuuriürituste abil eesti- ja venekeelseid kogukondi lähendada.

Sepideh ja Sandra osalevad näitusel tellimusteosega surmaaed (2021). Teos asub Kreenholmi territooriumil ning on ligipääsetav giidituuride kaudu, täpsem info avaldatakse NARTi veebilehel ja sotsiaalmeedias.

Sepideh Ardalani ja Sandra Kosorotova | Taganemisteeta. Kohaloluharjutus

Sepideh Ardalani ja Sandra Kosorotova | Taganemisteeta. Kohaloluharjutus

/ DE & EE